PROGRAM /CLASAMENT HANDBAL 2014-2015

Președinte CS ENERGIA TÂRGU JIU – Alin Bădescu

Preşedinte Secţia Handbal   –  Benedict Geamănu

BENEDICT GEAMĂNU

Organizator competiţii              –  Simona Roşu

Purtător de cuvânt                    –  Călin Stoleru

Date contact CS Energia

Adresa clubului :str. Constantin Brâncuşi, nr 7, Tg Jiu

Telefon : 0253223289

E-Mail : energia_lignitul@yahoo.com

LIVIU ANDRIEȘ – Antrenor Principal

LIVIU ANDRIEȘ

 ADRIAN GORUN- Antrenor Secund

ADRIAN GORUN

 

ION AVRAMESCU – Preparator Fizic

ION AVRAMESCU

 

PETRE TOCARU – Maseur

PETRE TOCARU

 

CLAUDIU SOARE – Doctor

 

LOT ENERGIA PANDURII SEZONUL 2014-2015:

1.ENERGIA TÂRGU-JIU 2. ENERGIA TÂRGU-JIU

1.  DARIUS APOLZAN  – Nr.7  (n.28.04.1983)

DARIUS APOLZAN

2.  ENACHE ANDREI – Nr. 23 (n.23.11.1983)

ANDREI ENACHE

3.  PAUL GIOTOIU -Nr. 29 (n.09.07.1984)

PAUL GIOTOIU

4. DAN  ILIEȘ – Nr. 17(n.17.04.1982)

DAN ILIEȘ

5.  VALENTIN  POPESCU  -Nr.5(n.01.05.1982)

VALI POPESCU

 

6. FLORIN ACATRINEI  -Nr. 89 (n.26.07.1989)

FLORIN ACATRINEI

7.  DORIN DRAGNEA – Nr.10 (n.12.05.1987)

DORIN DRAGNEA

8.  LAURENȚIU DINESCU – Nr.27 (n.23.06.1986)

LAURENȚIU DINESCU

9. CRISTIAN ANTONARU – Nr. 12(n.03.02.1985)

CRISTIAN ANTONARU

10.  GEORGE  ȘELARU – Nr. 21 (n.29.04.1987)

GEORGE ȘELARU

11.  KEKEZOVIC MARINKO – Nr.6  (n.20.08.1985)

MARINKO KEKEZOVIC

12.  TADAS  STANKEVIČIUS  – Nr.55 (n.02.12.1990)

TADAS STANKEVICIUS

13.  SEABRA RODRIGUES ÁLVARO JOSÉ  – Nr.77 (n.21.05.1981)

ALVARO RODRIGUES
14.  SIFRE FLORES ADRIAN  -Nr. 13 (n.27.07.1987)

SIFRE FLORES

15.  HALÁSZ JÁNOS-LEVENTE -Nr. 19 (n.24.07.1988)

JANOS LEVENTE

16.  FILIPE MOTA DIAS – Nr.20  (n.07.06.1984)

FILIPE MOTA
 
17.  MANESCU ALEXANDRU -Nr. 30  (n.30.05.1996)

ALEXANDRU  MANESCU
18.  MANESCU  BOGDAN (n.26.09.1997)

BOGDAN MANESCU

3. ENERGIA TÂRGU-JIU 4. ENERGIA TÂRGU-JIU

csenergia.ro

PROGRAM LIGA NAȚIONALĂ DE HANDBAL MASCULIN 2014-2015

Etapa I (30 august 2014)

Potaissa Turda  – ENERGIA PANDURII 27-26 (14-16)

CSU Suceava – Știința Bacău  24-26 (18-12)
Dinamo – Poli Timișoara  26-24 (15-8)
CSM Călărași – HCM Constanța 32-30 (16-15)
Minaur Baia Mare – Steaua 23-20 (13-10)
HC Vaslui – HC Odorhei 24-28 (12-12)
CSM București stă

Etapa a II-a (6 septembrie 2014)

ENERGIA PANDURII – HC Vaslui 25-27(14-14)

Steaua – Potaissa Turda 37-29(18-15)
HCM Constanța – Minaur Baia Mare 26-23 (11-11)
Poli Timișoara – CSM Călărași 25-24(14-13)
Știința Bacău – Dinamo 25-25(13-15)
CSM București – CSU Suceava 28-25(14-15)
HC Odorhei stă

Etapa a III-a (13 septembrie 2014)

HC Odorhei – ENERGIA PANDURII  32-18 (19-10)

Dinamo – CSM București 30-37 (10-22)
CSM Călărași – Știinţa Bacău 26-28 (13-14)
Minaur Baia Mare – Poli Timișoara 26-22 (14-14)
Potaissa Turda – HCM Constanța 24-30 (15-14)
HC Vaslui – Steaua 26-26 (15-13)
CSU Suceava stă

Etapa a IV-a (17 septembrie 2014)

ENERGIA PANDURII – a stat

Steaua – HC Odorhei 27-32 (12-18)
HCM Constanța – HC Vaslui 28-23 (13-14)
Poli Timișoara – Potaissa Turda 31-28 (15-12)
Știința Bacău – Minaur Baia Mare 24-26 (13-14)
CSM București – CSM Călărași 32-35 (19-17)
CSU Suceava – Dinamo 0-10

Etapa a V-a (20 septembrie 2014)

ENERGIA PANDURII  – Steaua Bucureşti 35-31 (20-15)

CSM Călărași – CSU Suceava 18-17 (9-7)
Minaur Baia Mare – CSM București 27-21 (15-8)
Potaissa Turda – Știința Bacău 30-24 (16-12)
HC Vaslui – Poli Timișoara 25-24 (14-12)
HC Odorhei – HCM Constanța 29-29 (15-15)
Dinamo stă

Etapa a VI-a (27 septembrie 2014)

HCM ConstanțaENERGIA PANDURII 31-21 (14-8)

Poli Timișoara – HC Odorhei 27-28 (11-17)
Știința Bacău – HC Vaslui  26-19 (12-9)
CSM București – Potaissa Turda 32-28 (15-16)
CSU Suceava – Minaur Baia Mare 18-19 (10-12)
Dinamo – CSM Călărași 21-23 (10-10)
Steaua stă

Etapa a VII-a (4 octombrie 2014)

ENERGIA PANDURII – Poli Timişoara 28-31 (16-17)

Minaur Baia Mare – Dinamo   27-20 (9-8)
Potaissa Turda – CSU Suceava   35-32 (19-16)
HC Vaslui – CSM București   31-31 (16-14)
HC Odorhei – Știința Bacău   27-27 (12-13)
Steaua – HCM Constanța   25-32 (11-14)
CSM Călărași stă

Etapa a VIII-a (11 octombrie 2014)

Știința Bacău – ENERGIA PANDURII 26-21 (14-10)

CSM București – HC Odorhei   27-20 (11-9)
CSU Suceava – HC Vaslui   30-27 (17-12)
Dinamo – Potaissa Turda   26-20 (13-11)
CSM Călărași – Minaur Baia Mare 26-23 (11-11)
Poli Timișoara – Steaua 22-24 (11-9)
HCM Constanța stă

Etapa a IX-a (18 octombrie 2014)

ENERGIA PANDURII – CSM Bucureşti 24-27 (13-14)

Potaissa Turda – CSM Călărași 21-30 (10-13)
HC Vaslui – Dinamo   27-33 (11-15)
HC Odorhei – CSU Suceava 23-23 (11-11)
Steaua – Știința Bacău   34-27 (17-11)
HCM Constanța – Poli Timișoara 24-28 (13-9)
Minaur Baia Mare stă

Etapa a X-a (8 noiembrie 2014)

CSU Suceava – ENERGIA PANDURII 24-23(12-10)

Știința Bacău – HCM Constanța 22-24 (10-12)
CSM București – Steaua Bucureşti  25-23 (13-10)
Dinamo – HC Odorhei 33-23 (15-13)
CSM Călărași – HC Vaslui 23-24 (10-13)
Minaur Baia Mare – Potaissa Turda 34-37(16-19)
Poli Timișoara stă

Etapa a XI-a (12 noiembrie 2014)

ENERGIA PANDURII  – Dinamo Bucureşti 30-32 (14-18)

HC Vaslui – Minaur Baia Mare 26-30 (14-16)
HC Odorhei – CSM Călărași 27-22 (14-10)
Steaua – CSU Suceava   33-28 (14-13)
HCM Constanța – CSM București 30-31 (17-13)
Poli Timișoara – Știința Bacău 25-25 (10-13)
Potaissa Turda stă

Etapa a XII-a (15 noiembrie 2014)

CSM Călăraşi – ENERGIA PANDURII 27-22 (14-8)

CSM București – Poli Timișoara 31-30 (14-15)
CSU Suceava – HCM Constanța 27-27 (13-14)
Dinamo – Steaua 26-27 (14-13)
Minaur Baia Mare – HC Odorhei 23-24 (12-12)
Potaissa Turda – HC Vaslui   25-25 (11-10)
Știința Bacău stă

Etapa a XIII-a (22 noiembrie 2014)

ENERGIA PANDURII – HC Minaur Baia Mare 28-24(13-14)

HC Odorhei – Potaissa Turda 28-26(15-13)
Steaua – CSM Călărași  31-29 (18-18)
HCM Constanța – Dinamo  35-37 (13-12)
Poli Timișoara – CSU Suceava 41-31(23-13)
Știința Bacău – CSM București 27-25(13-11)
HC Vaslui stă

Retur

Etapa 14   04.12.2014

ENERGIA TÂRGU-JIU – Potaissa Turda 23-22 (12-14)

HC Odorhei  – HC Vaslui 29-26 (14-14)
Ştiinţa Bacău  – CSU Suceava 28-19 (13-7)
Poli Timişoara – Dinamo Bucureşti 27-31(9-14)
Steaua Bucureşti – HCM Baia Mare 22-28(11-12)
HCM Constanţa – Dunarea Călăraşi 23-22(12-10)
CSM Bucureşti -a stat

Etapa 15    13.12.2014

HC Vaslui – ENERGIA TÂRGU-JIU 27-22(13-11)

Dinamo București – Știința Bacău 22-22(13-10)
CSU Suceava – CSM București 27-27(12-14)
Potaissa Turda – Steaua București 29-25(13-12)
Dunărea Călărași – Poli Timișoara 28-25(16-14)
HCM Baia Mare – HCM Constanța 24-23(13-11)
HC Odorhei – stă

Etapa 16    28.01.2015
Etapa 17    31.01.2015

CLASAMENT LIGA NAŢIONALĂ

               EDIŢIA 2014-2015

LIGA NAȚIONALĂ DE HANDBAL MASCULIN 2014-2015

Echipe M V E I GM GP P
1 HC Odorhei 24  16 3  5 657 617 51
2 HCM Baia Mare 24  15 3  6 653 604 48
3 Dinamo București 24  15 3  6 644 599 48
4 HCM Constanța 24  15 3  6 689 634 48
5 CSM București 24  13 5  6 671 632 44
6 Dunărea Călărași 24  14 0 10 646 624 42
7 Știința Bacău
24 11 5  8 613 599 38
8 Potaissa Turda 24  9 3 12 651 676 30
9 HC Vaslui 24  8 4 12 645 671 28
10 Poli Timișoara 24  7 2 15 657 661 23
11 ENERGIA 24  6 0 18 587 642 18
12 Steaua București
24  6 1 17 619 693 18*
13 CSU Suceava
24  3 4 17 583 663 13

* Steaua Bucuresti (-1pts) -> folosire jucător fară drept de joc

HANDBAL/CLASAMENT/PLAY-OUT

    CLASAMENT  FINAL PLAY-OUT

1 Poli Timișoara 16 11  1  4 462 410 34
2 HC Vaslui 16 10  1  5 442 425 31
3 ENERGIA
16  6  1  9 397 420 19
4 Steaua București
16  6  1  9 414 426 18*
5 CSU Suceava
16  4  2 10 418 452 14

* Steaua Bucuresti (-1pts) -> folosire jucător fară drept de joc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *