L.N.M.H. 2015-2016

Etapa I:  23.08

HC Vaslui – ENERGIA TÂRGU-JIU 30-25 (13-10)
Steaua București – Potaissa Turda 30-20 (18-3)
Poli Timișoara – CSM București 23-24 (12-12)
CSM Ploiești – HC Odorhei 28-30 (11-14)
HCM Minaur Baia Mare – Dinamo București 23-23 (14-9)
CSM Focșani 2007 – HC Adrian Petrea 20-27 (7-10)
Danubius Galați – Dunărea Călărași 22-23 (11-11)

Etapa II:  27.08

ENERGIA TÂRGU-JIU Danubius Galați 34-25 (18-12)
Potaissa Turda – Dunărea Călărași  24-25 (10-9)
HC Adrian Petrea – HC Vaslui 27-27 (15-14)
Dinamo București – CSM Focșani 2007 41-31 (20-18)
HC Odorhei – HCM Minaur Baia Mare 22-18 (9-9)
CSM București – CSM Ploiești 27-26 (13-16)
Steaua București – Poli Timișoara  27-21 (13-8)

Etapa III:  30.08

Dunărea Călărași – ENERGIA TÂRGU-JIU 27-26 (16-13)
Poli Timișoara – Potaissa Turda 29-22 (13-13)
CSM Ploiești – Steaua București  26-29 (14-14)
HCM Minaur Baia Mare – CSM București 25-30 (13-16)
CSM Focșani 2007 – HC Odorhei 20-32 (11-17)
HC Vaslui – Dinamo București  29-39 (13-16)
Danubius Galați– HC Adrian Petrea  29-32 (14-16)

Etapa IV:  06.09

Potaissa Turda – ENERGIA TÂRGU-JIU 31-23 (17-13)
HC Adrian Petrea – Dunărea Călărași 28-25 (17-12)
Dinamo București – Danubius Galați 40-24 (20-10)
HC Odorhei – HC Vaslui  29-28 (14-14)
CSM București – CSM Focșani 2007  35-20 (15-8)
Steaua București – HCM Minaur Baia Mare 29-29 (17-16)
Poli Timișoara – CSM Ploiești 29-26 (18-12)

Etapa V:  13.09

ENERGIA TÂRGU-JIU – HC Adrian Petrea 21-22 (11-9)
CSM Ploiești – Potaissa Turda  28-30 (11-18)
HCM Minaur Baia Mare – Poli Timișoara 29-24 (15-13)
CSM Focșani 2007 – Steaua București 24-34 (9-20)
HC Vaslui – CSM București  27-28 (15-16)
Danubius Galați– HC Odorhei  23-34 (12-14)
Dunărea Călărași – Dinamo București 26-28 (12-15)

Etapa VI:  20.09

Dinamo București – ENERGIA TÂRGU-JIU
Potaissa Turda – HC Adrian Petrea 24-23 (16-11)
HC Odorhei – Dunărea Călărași
CSM București  – Danubius Galați  32-22 (15-13)
Steaua București – HC Vaslui  32-35 (17-17)
Poli Timișoara – CSM Focșani 2007  31-26 (16-12)
CSM Ploiești – HCM Minaur Baia Mare

Etapa VII:  27.09

ENERGIA TÂRGU-JIU – HC Odorhei
HCM Minaur Baia Mare – Potaissa Turda
CSM Focșani 2007 – CSM Ploiești
HC Vaslui – Poli Timișoara
Danubius Galați– Steaua București
Dunărea Călărași – CSM București
HC Adrian Petrea – Dinamo București

Etapa VIII: 04.10

CSM București – ENERGIA TÂRGU-JIU
Potaissa Turda – Dinamo București
HC Odorhei – HC Adrian Petrea
Steaua București – Dunărea Călărași
Poli Timișoara – Danubius Galați
CSM Ploiești – HC Vaslui
HCM Minaur Baia Mare – CSM Focșani 2007

Etapa IX:  11.10

ENERGIA TÂRGU-JIU – Steaua București
CSM Focșani 2007 – Potaissa Turda
HC Vaslui – HCM Minaur Baia Mare
Danubius Galați– CSM Ploiești
Dunărea Călărași – Poli Timișoara
HC Adrian Petrea – CSM București
Dinamo București – HC Odorhei

Etapa X:  18.10

Poli Timișoara – ENERGIA TÂRGU-JIU
Potaissa Turda – HC Odorhei
CSM București – DinamoBucurești
Steaua București – HC Adrian Petrea
CSM Ploiești – Dunărea Călărași
HCM Minaur Baia Mare – Danubius Galați
CSM Focșani 2007 – HC Vaslui

Etapa XI:  22.10

ENERGIA TÂRGU-JIU – CSM Ploiești
HC Vaslui – Potaissa Turda
Danubius GalațiCSM Focșani 2007
Dunărea Călărași – HCM Minaur Baia Mare
HC Adrian Petrea – Poli Timișoara
Dinamo București – Steaua București
HC Odorhei – CSM București

Etapa XII:  15.11

HCM Minaur Baia Mare – ENERGIA TÂRGU-JIU
Potaissa Turda – CSM București
Steaua București– HC Odorhei
Poli Timișoara – Dinamo București
CSM Ploiești – HC Adrian Petrea
CSM Focșani 2007 – Dunărea Călărași
HC Vaslui – Danubius Galați

Etapa XIII:  22.11

ENERGIA TÂRGU-JIU CSM Focșani 2007
Danubius Galați– Potaissa Turda
Dunărea Călărași – HC Vaslui
HC Adrian Petrea – HCM Minaur Baia Mare
Dinamo București – CSM Ploiești
HC Odorhei – Poli Timișoara
CSM București – Steaua București

CLASAMENT – LIGA NAȚIONALĂ DE HANDBAL MASCULIN 2015-2016

Echipe M V E I GM GP P
1 ENERGIA TG-JIU
0 0 0 0 0 0 0
2 Steaua București 0 0 0 0 0 0 0
3 Dinamo București 0 0 0 0 0 0 0
4 CSM București 0 0 0 0 0 0 0
5 Minaur Baia Mare
0 0 0 0 0 0 0
6 Dunărea Călărași 0 0 0 0 0 0 0
7 Poli Timișoara
0 0 0 0 0 0 0
8 Potaissa Turda 0 0 0 0 0 0 0
9 HC Vaslui 0 0 0 0 0 0 0
10 CSM Ploiești 0 0 0 0 0 0 0
11 CSM Focșani 2007
0 0 0 0 0 0 0
12 Danubius Galați
0 0 0 0 0 0 0
13 HC Adrian Petrea
0 0 0 0 0 0 0
14 HC Odorhei 0 0 0 0 0 0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *